Przejdź do treści

ARCHIWALIA

Boska płeć.

 • przez

Jest tyle spraw do załatwienia i odkręcenia w imię równouprawnienia. Jednakże kobiety, jak na razie, niezbyt się wykazują. Aby zachęcić trochę, mimo iż jestem mężczyzną (a w każdym razie resztki jeszcze sterczą gdzie – niegdzie…) zainauguruję blogowy nurt walki o… Dowiedz się więcej »Boska płeć.

Udostępnij wpis innym:

Świąteczny front.

 • przez

Okres przedświąteczny, bardzo wyraźnie dzieli nasze społeczeństwo na dwie grupy. Na kobiety i mężczyzn. I nie chodzi tu o jakieś subtelności w wyposażeniu danej płci. To akurat co bardziej spostrzegawczy mogą sobie doceniać przez resztę roku. Święta powodują, że nasza,… Dowiedz się więcej »Świąteczny front.

Udostępnij wpis innym:

Życie po życiu.

 • przez

W ramach Dnia Dobroci dla społeczności, przeczytałem trochę ciągów myślowych. Prozą, wierszem i w sposób niedookreślony – na różnych blogach. Nie będę oceniał. Jednakże odniosę się do jednego, generalnego problemu, który przewija się dość często. W sposób mniej lub bardziej… Dowiedz się więcej »Życie po życiu.

Udostępnij wpis innym:

Tańczący z wózkami.

 • przez

W czasie, tragicznych finansowo i psychicznie, zakupów przedświątecznych zauważyłem, że kobiety popatrują na facetów robiących za silnik do wózka z zakupami. W pierwszym odruchu myślałem, że to naturalne zaciekawienie płcią przeciwną. Ale nie. One potem patrzą również na właścicielkę silnika.… Dowiedz się więcej »Tańczący z wózkami.

Udostępnij wpis innym:

Po weekendzie.

 • przez

(wpis, poniekąd antykoncepcyjny) No, i minie kolejny weekend. Dla niektórych pod hasłem Sex, Drugs & Rock’n’Roll. Dla innych w atmosferze bardziej romantycznej i przyjaznej dla środowiska. Tym niemniej, bez względu na okoliczności – pewnie było fajnie. Tańce, hulanki, swawola… Po alkoholu,… Dowiedz się więcej »Po weekendzie.

Udostępnij wpis innym:

Skarbowy.

 • przez

Dzisiaj, od bladego świtu, zadzwoniła do mnie moja księgowa. Przyszła bumaga ze Skarbowego. Niestety, musiałem się stawić osobiście, trzeźwy i z dokumentem umożliwiającym rozpoznanie. Do wydziału karnego!!! Ostatnie moje kontakty z urzędami, przebiegały w atmosferze wzajemnego poszanowania, olewania i upodlenia.… Dowiedz się więcej »Skarbowy.

Udostępnij wpis innym:

Na wybory.

 • przez

Kolejne wybory do naszego parlamentu. Pewnie się zdziwicie ale ja znam wynik już dzisiaj. Serio. Nie, nie jestem analitykiem spraw politycznych. Nie jestem nawet znawcą polityki. Jestem jednym z czterdziestu milionów ludzi w tym kraju. Wiecie jaki będzie wynik? Bardzo… Dowiedz się więcej »Na wybory.

Udostępnij wpis innym:

Niebezpieczna zygota.

 • przez

Dzisiaj od rana, w mojej kultowej furze, radio doniosło, że Episkopat pozytywnie się wyraził. Z początku nawet mnie to ucieszyło… Tym niemniej po krótkiej chwili zrozumiałem, że kolejny raz jest to przyczynek do DYSKRYMINACJI MĘŻCZYZN! Tym to dziwniejsze, że w… Dowiedz się więcej »Niebezpieczna zygota.

Udostępnij wpis innym:

Pożytki z władz.

 • przez

Każdy świadomy obywatel, powinien szukać dla siebie korzyści, wynikających z wybranego demokratycznie rządu. Powiem więcej. Obowiązkiem świadomego obywatela jest możliwie wyczerpujące korzystanie z dobrodziejstwa posiadania takiego rządu. Bo przecież rząd, sejm czy wszelkie przejawy samowładzy (samowoli?) terytorialnej, jako towary zakupione… Dowiedz się więcej »Pożytki z władz.

Udostępnij wpis innym:

Rok świni.

 • przez

No i Chińczycy ogłosili Rok Świni. Jako, że Chińczykiem jest co piąty mieszkaniec Ziemi, należy wziąć tę świnię pod uwagę. Wszystkie nawet… Ponieważ innych chętnych na razie tu nie widzę, a noworoczna wróżba to rzecz święta – postanowiłem powróżyć Wam… Dowiedz się więcej »Rok świni.

Udostępnij wpis innym:

Dziadowszczyzna 2

 • przez

Jako, że starsze dzieci zrobiły sobie wychodne – w ramach integracji rodzinnej, zostaliśmy wynagrodzeni dozorcostwem na ich włościach. W zakres obowiązków wchodziły między innymi takie czynności jak opieka nad Patysiem. Dziecko raczej z tych, co to w ogóle nie dają… Dowiedz się więcej »Dziadowszczyzna 2

Udostępnij wpis innym:

Dziadowszczyzna 1

 • przez

Nawiedziła nas dzisiaj młodsza córcia ze starszym wnusiorkiem – lat trzy. Lubię te wizyty, bo moja Wierna(…) Małżonka robi wtedy obiad, by pokazać jak o mnie dba i jaki to ja mam wypas w chacie. Tak też było tym razem.… Dowiedz się więcej »Dziadowszczyzna 1

Udostępnij wpis innym: