Przejdź do treści
 • Czy te oczy mogą kłamać?

  W telewizji, tej nie-państwowej, puścili niejakiego Zbyszka Ziobro. Na szczęście, jedynie przez chwilę, więc wielkich strat psychicznych nie odniosłem.Ale jednak… Teraz uwaga, bo pojadę ciężkim hardkorem!Słabsi psychicznie niech dalej nie czytają. Otóż Zbyszek, swoją wypowiedź, zaczął od słów: – Szczerze mówiąc…(i patrzy w kamerę bez mrugnięcia) Szczerze mówiący Ziobro!Mam już swoje lata i sporo słyszałem… Czytaj dalej »Czy te oczy mogą kłamać?


 • Dzień Matki

  Wprawdzie dzisiaj jedynie Panie świętują, ale proszę nie zapominać o doniosłej roli mężczyzny w tym święcie. Póki jeszcze partenogeneza jest w powijakach, cieszmy się, że (a jednak!) kobiety nie zawsze mogą obyć się bez naszej pomocy. Ku upodleniu hardkorowych feministek. Oczywiście, może się to zmienić, bo feministki wespół z przekupnymi facetami ze świata nauki, ciężko… Czytaj dalej »Dzień Matki


 • Osiedlowy oligarcha.

  (jak zostać – poradnik praktyczny) Tytuł niby zaskakujący, ale postanowiłem (raczej, życie postanowiło) zostać oligarchą. Wiem, że jako polski emeryt, nie zaszpanuję swoim statusem ekonomicznym jakimś “kulczykowym” czy innym dorobkiewiczom. Należy zjechać trochę niżej. Po głębszym zastanowieniu, znalazłem (sama się znalazła) niszę społeczną, gdzie ze swoimi dochodami mogę (a jednak!) zostać oligarchą. No, w pewnym sensie.… Czytaj dalej »Osiedlowy oligarcha.


 • Kisiel w majtkach.

  I… jak zrobić, żeby się nie marnował !!! (wpis porno-brutalny, ale podnoszący na duchu) Po lekturze wielu blogów, zauważyłem dość niepokojące zjawisko. Polega ono na tym, że wiele z Was (różnej płci i orientacji), ma ten sam problem. Można go zdefiniować jako dążność nieodwzajemnioną. Piszę „dążność”, bo nie chcę używać ograniczenia w postaci „miłość”… „Dążność”… Czytaj dalej »Kisiel w majtkach.


 • Szczególne objawy higieny.

  Powiedzmy sobie szczerze. Przeciętnie higieniczny facet, taki który myje penisa (minimum) raz dziennie, nie ma żadnych, samoistnych form życia, rozwiniętych na wspomnianym narządzie. Zarówno bakteryjnych jak i wirusowych. A przynajmniej nie na tyle, żeby groziło to, jakimś zagrożeniem dla organizmu posiadacza. Skąd , w takim razie, wzięła się tradycja (bo co innego) mycia rąk, przez… Czytaj dalej »Szczególne objawy higieny.


 • Żenująca samojebka.

  (czyli, trochę autopromocji) Jako, że od 21.04.2022 roku wprowadziłem, na Donderlandzie, (drżącą ręką) element pozwalający na tłumaczenie witryny oraz statystki – zadziało się.Ten element od języków, to globus w prawym, górnym rogu. Oczywiście, trochę ruchu, z zagranicy, było poprzednio, bo Polonia robi swoje. Tym niemniej, statystyki pokazują, że obecnie (po wprowadzeniu opcji tłumaczenia), polski Czytelnik… Czytaj dalej »Żenująca samojebka.


 • Ja jebię, ale masakra…

  (Uwaga: ten tytuł jest tendencyjny!) W roku 2021, jedynie 38% Polaków przeczytało, co najmniej, jedną książkę.Z tego, 72%, to ludzie po 40. roku życia. Tyle, oficjalne statystyki. W związku z tym, tytuł tego wpisu starałem się “podrasować” polszczyzną, która (być może) zachęci młodych do dalszej lektury.  “…Więc kimże w końcu jesteś?– Jam częścią tej siły,… Czytaj dalej »Ja jebię, ale masakra…


 • Donderowie Sp. z o.o. – 3

  TRZECI ODCINEK:DONDEROWIE Sp. z o.o. KŁOPOTLIWY ORDER Ci z Was, którzy przebrnęli przez pierwsze dwa odcinki historii kryminalno-gastronomiczno-martyrologiczno-historycznej: Donderowie Sp. z o. o. – 1Donderowie Sp. z o. o. – 2 wiedzą, że podczas okupacji niemieckiej, Donderom lekko nie było. Po wygnaniu Niemców z Poznania… Dygresja:Tu się naród podzielił na dwa obozy: 1. Jedni mówili… Czytaj dalej »Donderowie Sp. z o.o. – 3


 • Znajomi z FB – odwyk.

  Dlaczego mam przerwę w korzystaniu z FB?To proste.Mózg mi się, od tego FB, zaczyna kurczyć!Oto jedna z przyczyn. (…) W zasadzie dzielicie się na kilka podstawowych grup.Oczywiście – są wyjątki! Największą grupą są “wklejacze” różnych sentencji….Tu jednak, można rozróżnić trzy grupy. Pierwsza grupa – sentencje oczywiste, nie wymagające myślenia i nie dające nic.Przykład:“Dzisiaj jest sobota.”… Czytaj dalej »Znajomi z FB – odwyk.


 • Mój obmodlony brat.

  Jako, że jakiś czas temu, znęcałem się (lekko) nad czarnymi z KK: TUTAJ, żeby było pluralistycznie, pociągnę po starozakonnych.  Mój młodszy brat, Maurycy, zapałał żądzą nawiedzenia Izraela. Pomysł dobry, bo kraj (optycznie) ładny a i młode Żydówki, to po prostu sam cymes. Pomysł zrodził się, prawdopodobnie, z nudów i faktu, że mój brat (w przeciwieństwie… Czytaj dalej »Mój obmodlony brat.


 • Nowa tradycja u Donderów.

  Jak już zjedliśmy te całe śniadanie, jak już obejrzałem wyniki na Facebooku, jak już stwierdziłem, że w TV same głodne kawałki lecą…Anieli mnie podkusili i odezwałem się do mojej Wiernej (…) Małżonki, zupełnie bez sensu i udziału mechanizmów samoobronnych: – A może tak byśmy na spacer poszli? Już przy słowie “byśmy” zacząłem lekko hamować, czując,… Czytaj dalej »Nowa tradycja u Donderów.


 • Nikotyna, mon amour.

  Ci z Was, którzy mają mnie na Facebooku, znają mnie osobiście lub są, ze mną, związani w inny sposób, wiedzą, że jakiś czas temu zrezygnowałem z klasycznych papierosów na rzecz tych elektronicznych. Jak się okazuje, poza profitami zdrowotnymi, pociągnęło to daleko idące konsekwencje, dla mnie jako palacza. Powód jest dość prosty. Od samego początku mojego… Czytaj dalej »Nikotyna, mon amour.


 • Moje pierwsze zabicie Matki

  Zgadzam się z (wiecznie żywym) Jerzym Pilchem, że w życiu każdego, młodego człowieka, zdarzają się momenty, w których chciałby zabić ojca lub matkę. Lub hurtowo – w towarzystwie innych członków rodziny. Bywa, że do grona potencjalnych nieboszczyków kwalifikują się również dalsi członkowie rodziny, ale wtedy to już nie ten sam ładunek emocjonalny. Zabicie ciotki naszego… Czytaj dalej »Moje pierwsze zabicie Matki


 • Diamentowa kość łonowa

  Moja Wierna (…) Małżonka, jak co roku, zahipnotyzowana jest występami płci obojga – na lodzie. Zachowuje się przy tym dość niepokojąco: a to wzdycha aż się obrus na stole marszczy, a to oczami przewraca jak Piekarski na mękach – widać, że jest zaangażowana. W ramach tego, żeby złapać jakąś płaszczyznę porozumienia – zasiadłem (przed telewizorem)… Czytaj dalej »Diamentowa kość łonowa


 • Nowa kiecka Donderlandu.

  Dzień dobry. Ci z Was, którzy są bardziej spostrzegawczy, zauważyli z pewnością, że witryna ma nową kieckę. Stało się! Kosztowało to mnie trochę pracy, ale jestem zadowolony z osiągniętego efektu. Jest bezpieczniej, czytelniej, jaśniej i nowocześniej. Modyfikację witryny zrobiłem ze względów czysto praktycznych. w poprzedniej wersji, zastosowane rozwiązania technologiczne były już dość przestarzałe. Części z… Czytaj dalej »Nowa kiecka Donderlandu.


 • Polska S.A. ?

  Głupota polityczna społeczeństwa polskiego jest tak przewidywalna jak powódź w podkarpackiem. Wiadomo, że straty będą. Nie wiadomo jednak, jak duże, kiedy i gdzie dokładnie… Jako przymusowy konsument zabawy w demokrację typu Made in Poland, muszę ponosić konsekwencję pewnych zachowań społecznych i politycznych. Pewnego zjawiska polegającego na niedorozwoju emocjonalnym i samozachowawczym. Od 1989 r. miotany jestem,… Czytaj dalej »Polska S.A. ?


 • Przedstawiciel boga?

  Czy, jeżeli ktoś skończył studia astronomiczne, oznacza to, że jest przedstawicielem kosmosu na ziemi? Pewnie, podobnie jak ja, będziecie sceptyczni. I słusznie. To dlaczego, jeżeli ktoś skończył studia teologiczne, nagle jest przedstawicielem boga na ziemi? Studia teologiczne, to kilka lat wklepywania dogmatów, formułek i całego tego prania mózgu. Dodatkowo, okraszone nauką choreografii około ołtarzowej, o… Czytaj dalej »Przedstawiciel boga?


 • Neo-dyskryminacja europejska.

  Szczerze mówiąc, dość dług zastanawiałem się nad tym, czy poruszyć ten temat. Wynikało to z faktu, że zagadnienie, które tu opiszę jest dość kontrowersyjne, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń we wschodniej Europie. Dla jasności – i proszę o tym dobrze pamiętać:Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Putina i jego kliki. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wojny w XXI wieku. I… Czytaj dalej »Neo-dyskryminacja europejska.


 • Przekaz w Lesie.

  Wchodzenie do Lasu nie jest sprawą tak oczywistą i zwyczajną, jak może się to wydawać. Człowiek, z całym swoim zamętem wewnętrznym i zewnętrznym, nie jest uprawniony do integracji i oczekiwania czegokolwiek oprócz powierzchownych doznań natury estetycznej. Wchodzimy do lasu bez szacunku dla jego porządku. Robimy wiele hałasu, zamieszania i szkód. Zaburzamy to, co jest tam… Czytaj dalej »Przekaz w Lesie.


 • Mam już dość!

  Nie ulewa Wam się już od polskiego życia politycznego? Nie ulewa się Wam od realiów polskiego kościoła? Nie? To nie czytajcie dalej, bo to nie do Was piszę te słowa. Mi się ulewa! Dla jasności mojego przekazu: Ulewa mi się od wszelkich (tak, tak) opcji politycznych, w tym kraju. Kościół, z jego pracownikami, dostałem na… Czytaj dalej »Mam już dość!


 • Dobieramy kadry.

  NIBY HISTORYCZNIE, ALE… Zacznę od faktu, który brzmi jak ponura anegdota. Mimo, że brzmi, to jednak nie jest anegdotą a jedynie obrazem naszego (jako społeczeństwa) tragicznego upadku. Kobieta, której całym dorobkiem życiowym są cztery kury na podwórku oraz jeden świniak w chlewie, zostaje… Premierem 38-milionowego kraju, w środkowej Europie!!! Wykształcenie: ciszej nad tą trumną. Intelektualnie:… Czytaj dalej »Dobieramy kadry.


 • Wrogi układ.

  A może spróbować rozwalić cały ten Układ? Może raz spróbować postawić na swoim… Nie macie czasami ochoty pieprznąć pięścią w stół? Po kolejnym wysłuchaniu następnego mądrali w TV. Mądrali, który WIE WSZYSTKO. Może raz się nie zgodzić i… wyprząc się z tego kieratu, który nam fundują dzień w dzień. Kieratu w imię poprawy sytuacji politycznej, w… Czytaj dalej »Wrogi układ.


 • Uliczny pisarz – credo.

  Ci wszyscy z Was, którzy mają w swoim mieście starówkę, wiedzą, że jest to, pod pewnymi względami, miejsce specyficzne. I nie chodzi mi tu o architekturę czy wystrój dla turystów. Starówka przyciąga ludzi, którzy tworzą pewną kolorystykę i atmosferę odstającą od reszty ulic. Pan, który gra na gitarze i śpiewa swoje (czyjeś) utwory, pani która… Czytaj dalej »Uliczny pisarz – credo.


 • Idzie Ukraina.

    (reportaż z pierwszej ręki)   Jako, że znudziło mnie czekanie na jakiś odzew w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.   Za podszeptem telewizji, udałem się na Dworzec Zachodni w Warszawie. W telewizji powiadali, że jest tam (też!) sporo ludzi oczekujących na transport po Polsce.   Wsiadłem do… Czytaj dalej »Idzie Ukraina.


 • Wojna w Europie!

  NIE CHCĘ KRAKAĆ, ALE… Wojna rodzi bezkarność. Lub odpowiedzialność, jedynie szczątkową. W najlepszym przypadku, odpowiedzialność tych, którzy są jedynie wykonawcami. Ale to też rzadko i “po łebkach”. Generalnie, okres wojny to okres, w którym wychodzi z nas prawdziwe oblicze “człowieka cywilizowanego”. Ci wszyscy (na co dzień) grzeczni urzędnicy, krawcy, robotnicy oraz przedstawiciele wszelkich zawodów, nagle… Czytaj dalej »Wojna w Europie!


 • FB – czerwona żabka.

  BOLĄ MNIE OCZY, BOLI MNIE MÓZG… Czytam te wpisy na FB i powiem Wam szczerze, że zaczynam tracić wiarę w gatunek ludzki. Jak, tak dalej pójdzie, to nie dożyjemy (jako cywilizacja) końca XXI wieku. Zginiemy w lawinie bzdur.Dzięki tym, którzy je produkują i dzięki tym, którzy w nie wierzą.   Moi Drodzy. Proszę nie wierzyć… Czytaj dalej »FB – czerwona żabka.


 • Korona, twoja mać!

  HISTORIA WYCISKAJĄCA KORONAWIRUSA Z OCZU (będzie, lekko, martyrologicznie) A było tak… Poczułem się (w robocie) jakoś niezbyt dobrze. A to zimno jakoś, a to kaszelek leciutki, a to smarki do brody. Jako, że jestem twardzielem (są jeszcze prawdziwi mężczyźni), olałem i dopracowałem uczciwie (no…) do końca godzin, które podpisałem w umowie o pracę – żeby… Czytaj dalej »Korona, twoja mać!


 • Chwała bohaterskim listonoszom!

  Niejaki Kurski, robiący za końcówkę wykonawczą partii PiS w TVP, zafundował gawiedzi kolejny spektakl z cyklu “Polska to dziwny kraj”. Chodzi mi o uroczysty koncert dziękczynny, zorganizowany dla naszych żołnierzy z okazji tego, że raczyli udać się na granicę i poprzepychać się trochę z amatorami naszego, polskiego dobrobytu. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować: 1. Kierowcy… Czytaj dalej »Chwała bohaterskim listonoszom!


 • Uchodźcy – sprawa niezbyt prosta.

  Na początek, bardzo ważna uwaga!!!   Nie jestem rasistą. Obce mi są segregacje ludzi w związku z ich kolorem skóry, wyznaniem, narodowością czy innymi wyróżnikami. I proszę o tym pamiętać, podczas czytania tego wpisu! Do wpisu sprowokowały mnie wydarzenia, które mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej, ale nie tylko. Oczywiście, chodzi o uchodźców. Dla mnie problemem… Czytaj dalej »Uchodźcy – sprawa niezbyt prosta.


 • Parcie na szkło.

  Od czasu, jak zamieszkał u nas Boluś (bojownik syjamski), tytułowe powiedzenie nabrało nowego, dodatkowego znaczenia.   Boluś jest gwiazdą, a przynajmniej tak się zachowuje, jak ktokolwiek podejdzie do akwarium. Dodatkowo, jest niezwykle ciekawski. Jak cokolwiek robię w akwarium, to Bolek musi mi asystować. Czasami muszę go odsunąć, bo by mi paznokcie poobgryzał.   Jest strasznym… Czytaj dalej »Parcie na szkło.


 • Szkoła przetrwania.

  SŁOMIANY WDOWIEC, CZYLI… Piotr sam w domu. I tak, kolejny raz, zostawiła mnie samego. No, może niezupełnie, bo z kotem. Co ma swoje plusy i minusy. Odwiozłem, naszą kultową furą, swoją Wierną (…) Małżonkę do miejscowości Nałęczów. Do pensjonatu. Dygresja. Wiem skąd wzięła się nazwa “PENSJONAT”. To proste. Za pobyt Ilony zapłaciliśmy prawie całą, moją… Czytaj dalej »Szkoła przetrwania.


 • Moja piątka dla zwierząt.

    “GŁOS BARKOWIC” donosi: Dzisiaj (10.07.2021), w godzinach porannych, sekcja Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z miejscowym psychologiem, po kilkudziesięciu minutach akcji, nakłoniła kobietę w średnim wieku (Ilona D – dotąd nie notowana) do zejścia z drzewa. Ucieczka kobiety spowodowana była spotkaniem z bardzo niebezpieczną odmianą myszy leśnej (Apodemus flavicollis), zwanej również myszarką leśną.   Kobieta,… Czytaj dalej »Moja piątka dla zwierząt.


 • Drang nach Barkowice Mokre

    W ramach poprawy stosunków (towarzyskich!), ja i moja Wierna (…) Małżonka, zaryzykowaliśmy ostro postanawiając spędzić, mój urlop, wspólnie. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2007 roku.   Już na początku (podczas pakowania się), wyszła sytuacja dość niestandardowa. Jedziemy na dwa tygodnie a Ilona spakowała … osiem rolek papieru toaletowego.   Niby co komu do… Czytaj dalej »Drang nach Barkowice Mokre


 • Ała, nie w szczepionkę!

  Nadeszła na mnie chwila, w której musiałem się wykazać dyscypliną obywatelską. Dzisiaj, zaszczepiłem się szczepionką Pfizer! Pognałem (no, taka przenośnia literacka) na nasz Stadion (Szpital?) Narodowy, bo tam mi wyznaczyli miejsce kaźni. Na 12:15. Od samego początku zaczęło się nienajlepiej. No, bo tak… Stoję w kolejce a tam w oddali jakiś żołnierz w mundurze, rozdziela… Czytaj dalej »Ała, nie w szczepionkę!


 • Trzynaście cali.

    Jak ogólnie wiadomo, tym człowiek jest bardziej szanowany, im ma większy telewizor. W związku z tym, w ramach podnoszenia swojego statusu społecznego, zamieniliśmy 42 cale na 55 cali. Wiem, że zazdrość Was zeżre i grono ludzi nam życzliwych spadnie do tych, którzy mają 55 cali lub więcej. No, cóż… Trudno. Taka jest cena emancypacji… Czytaj dalej »Trzynaście cali.


 • Ach, ta nasza Policja!

  (na faktach) Mamy przyjaciółkę, Jolę. Jola ma niepełnosprawnego, od urodzenia, syna Jasia. Jaś ma 25. lat Jaś bez wózka inwalidzkiego, raczej się nie przemieszcza. A i to nie samodzielnie – trzeba go pchać. W PONIEDZIAŁEK KTOŚ UKRADŁ WÓZEK JASIA! Ot, tak, po prostu – sprzed drzwi mieszkania. No, i zrobiło się zupełnie źle. W ramach… Czytaj dalej »Ach, ta nasza Policja!


 • Testy na covid zarażają?

  Długo nic nie pisałem, bo przez ostatni tydzień, mój organizm produkował przeciwciała, przeciw koronawirusowi. Dla mniej lotnych intelektualnie, daję w ten sposób sygnał o tym, że mamy [wraz z moją Wierną (…) Małżonką], tego słynnego koronawirusa. No, a przynajmniej, jest taka szansa, biorąc pod uwagę, że mieliśmy (niemal) komplet objawów. Wczoraj nas wymazali z otworów… Czytaj dalej »Testy na covid zarażają?


 • Donderowie Sp. z o. o. – 2

  DRUGI ODCINEK:DONDEROWIE Sp. z o.o. KOT A’LA WEHRMACHT Miasto Poznań, Niemcy opuszczali dość niechętnie.No, dość na tym, że walki o miasto, i okolice, trwały około miesiąca. Dalsza część historii, pod wspólnym tytułem „Donderowie Sp. z o. o.”, będzie rozgrywała się właśnie w tym czasie. Jako, że moi Dziadkowie (z męskim przychówkiem – szt. 2) mieszkali… Czytaj dalej »Donderowie Sp. z o. o. – 2


 • Donderowie Sp. z o. o. – 1

  PIERWSZY ODCINEK: DONDEROWIE Sp. z o.o. JAK BABCIA PAPRACZKA HITLERA OBALAŁA Muszę zacząć od ważnej dygresji. Babcia, Felicja Donder, bo o niej (między innymi będzie) dorobiła się ksywki „Papraczka” dużo później, niż działa się historia, którą tu opiszę. Tak, ze 35. lat później. Moja córeczka – zabijcie, ale nie wiem która – jak się pierwszy… Czytaj dalej »Donderowie Sp. z o. o. – 1


 • Wniebowstąpienie Józefa D.

  Czyli, Rodzina Donderów, ciąg dalszy… Działo się to wszystko jeszcze za życia mojego Taty, który (mam nadzieję) wybaczy mi ten wpis. Piszę “za życia” bo sytuacja nie była taka jednoznaczna. A było tak… Mój Tata dostał lekkiego wylewu. Tym niemniej, film mu się urwał i połączonymi siłami sąsiadów, ich psa i pogotowia ratunkowego, zawieźli go… Czytaj dalej »Wniebowstąpienie Józefa D.


 • A późnym wieczorem…

  (z pamiętnika polskiego emeryta) Około godziny 23:00, hurysy przygotował mi kąpiel w oślim mleku z płatkami róż. Zaprosiły mnie do pokoju łaziennego, zdjęły ze mnie szaty powłóczyste, podały lampkę szampana i garść truskawek. Masaż całego ciała odprężył mnie, po całym dniu, który upłynął mi w nudnym dobrobycie. Jedna z pięknych hurys, po cichu grała na… Czytaj dalej »A późnym wieczorem…


 • Panie – uważajcie na czipy!

  DROGIE PANIE!OD 2021 ROKU, UNIKAJCIE PRZYPADKOWYCH KONTAKTÓW SEKSUALNYCH Jak podają amerykańskie media, od nowego roku, niejaki Bill Gates (poprzez swoich agentów terenowych), będzie wdrażał nowe (oprócz szczepionki na Covid-19), metody wszczepiania ludziom czipów.Drogie panie – uważajcie na czipy! INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Osiedlowy amant! Kisiel w majtkach. Ząbek! Mój elitarny Sylwester. Witamy w piekle.… Czytaj dalej »Panie – uważajcie na czipy!


 • NFZ – tylko dla twardzieli.

  No, wrzód mi się, na szyi, z tyłu, zrobił. Trochę bolało, trochę przeszkadzało, ale jakoś to znosiłem. Miarka się przebrała, jak mi szyję już tak usztywniło, że nie mogłem się oglądać za młodymi dupami. Co to, to nie! Mimo parszywego wieku, jakieś przyjemności seksualne, to ja też muszę mieć. A ta (ostatnia, jaka mi pozostała)… Czytaj dalej »NFZ – tylko dla twardzieli.


 • Boże Narodzenie i dalej…

  MARII, KIERAT CODZIENNY – FRAGMENTY PAMIĘTNIKA(czyli, jak było w rzeczywistości) Poród, poród i… po porodzie.Poszło główką do przodu, więc nie było tragedii.Wynik: 10 na 10 – w skali świętego Apgara! (…) Jakieś typy przyniosły mirrę, kadzidło i złoto.Też mi…Więcej pieluch by się przydało, śpioszki jakieś.Może jakaś grzechotka czy smoczek.Jak już chłopy coś wymyślą, to tylko… Czytaj dalej »Boże Narodzenie i dalej…


 • Świecznik polski XXI wieku.

  Jeszcze na początku XX wieku, sprytne mężatki, kiedy chciały mieć jakiegoś faceta “na boku”, tworzyły (tak zwany) “świecznik”. Polegało to na tym, że dość jawnie (dla męża) ukazywały się w towarzystwie jakiegoś, wybranego faceta. Oczywiście, była to jedynie, taka lipa, dla męża. Między “świecznikiem” a damą, nic nie było. Ale…Mąż miał zajęcie, bo podejrzewał, że… Czytaj dalej »Świecznik polski XXI wieku.


 • Kalectwo Alicji M.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Świąteczny front. Moje pierwsze zabicie Matki Osiedlowy amant! Kisiel w majtkach. Ząbek! Mój elitarny Sylwester. Po weekendzie. Warto pisać.


 • Koronawirus – epilog

  Dzisiaj, od bladego świtu, zgłosiłem się (trzeźwy) na pobranie wymazu z nosa. Jednak, przed całą operacją, musiałem podpisać stertę zezwoleń, upoważnień i innych, mętnych deklaracji. Jako, że było tego sporo (a jakieś zaufanie do firmy mam) – przeleciałem jedynie pobieżnie. W związku z tym, że nigdzie nie zauważyłem klauzuli: “…w przypadku mojej śmierci zgadzam się… Czytaj dalej »Koronawirus – epilog


 • Autokwarantanna

  Prąd mi odcięło w pół godziny. Wszystko było OK i nagle… Po pół godzinie, nie nadawałem się do niczego. Osłabienie na maksa, poty i zawroty głowy. Dzięki mojej Wspaniałej Szefowej, kolega Jarek, wyposażony w samochód służbowy, odwiózł mnie do domu. Obojgu serdecznie dziękuję! Gdyby nie to, pewnie moje truchło znaleźliby gdzieś na trasie praca-dom. We… Czytaj dalej »Autokwarantanna


 • Na wszystko jest sposób.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Autokwarantanna Koronawirus – epilog Pobudka Korona, twoja mać! Uśmiech. Wysiłek 60+ Życiozgryz. Jak zostać świrem.


 • Witamy w piekle.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Jak Żyd z Żydem. Uśmiech. Wysiłek 60+ Życiozgryz. Kalectwo Alicji M. Porno to jest siła! Ała, nie w szczepionkę! Korona, twoja mać!


 • Będzie o Legii.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Ogłoszenie. Rok świni. Cudowne dziecko. RP Babska. Kim zostać. Po święconym. Odwrócony czas. Dzień ósmy.


 • Majtki z jodem.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Urząd. Chujowa sprawa. Życie po życiu. Rzym. Pożytki z władz. Koteczek. Wzruszenie obywatelskie Wakacyjny kogiel-mogiel.


 • Bóg, Darwin i Żydzi.

  W ramach pewnego pojednania Żydów z Darwinem i bogiem, postaram się przedstawić wersję wydarzeń, która powinna dać sytuację “I wilk syty i owca cała”.Chodzi mi tu o pewne tarcia między wyznawcami kreacjonizmu a darwinistami. Ci pierwsi, jak wiadomo, są zwolennikami wersji, że człowieka to stworzył bóg. I to niecałe 6000 lat temu.Wersja ta miała się… Czytaj dalej »Bóg, Darwin i Żydzi.


 • Początki Rodu Donderów.

  P.S. CAPRA SIMUL MORTEM Powyższa sentencja, która pojawiła się w herbie Donderów (miliony lat po tym wydarzeniu), jest łacińską wersją sławetnego powiedzenia Dondera-Gluma, podczas pierwszego wyjścia z wody na suchy ląd: RAZ KOZIE ŚMIERĆ Autor tego bloga, posługuje się tą sentencją, przez całe swoje życie. Co ma, oczywiście, sporo plusów, ale i minusów. No, cóż…… Czytaj dalej »Początki Rodu Donderów.


 • Twarz Marki MASCOT

  A po dobrym jedzonku…Jak widać po brzuchu, nie oszczędzałem się dla firmy. Ponieważ czasy są ciężkie, więc podczas błogiego i zasłużonego odpoczynku, moja Wierna (…) Małżonka, wystawiła mnie za cenę 100 złotych.Jedna, starsza pani dawała 25, więc się nie dogadały. INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Ogłoszenie. Rok świni. Cudowne dziecko. Mały miś. RP Babska. Kim… Czytaj dalej »Twarz Marki MASCOT


 • Jebać starość!

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Zaleciało padliną. Zmarszczki racji. Przykazania starego pierdoły. Zgrzyty warszawskie. Mucha – twoja mać! Protoplasta Bachledy. Letnie spostrzeżenia. Boska płeć.


 • Wieści z Barkowic Mokrych

  (MÓJ URLOP 2020) Rano, telewizja TVN24 podała, że policja zamknęła fabrykę amfetaminy w Kielcach. Ale kto był zakażony koronawirusem, ilu ich było – ani słowa. Ja, na szczęście, jestem w zasięgu miasta Łodzi, więc dystrybucja nie powinna być zakłócona. ………. Na zalewie zielony kożuch czegoś paskudnego. Taki, na grubość trzech palców. Przeszedłem, po nim, na… Czytaj dalej »Wieści z Barkowic Mokrych


 • Dziewice są przereklamowane.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Seks jest ważny! Wysiłek 60+ Życie po życiu. Pobudka Porno to jest siła! Urząd. Chujowa sprawa. Rzym.


 • Boże Ciało poza domem.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Sen-mara. Wieści z Barkowic Mokrych Drang nach Barkowice Mokre Moja piątka dla zwierząt. Osiedlowy amant! Kisiel w majtkach. Ząbek! Mój elitarny Sylwester.


 • Rodzina Donderów – fragmenty.

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Początki Rodu Donderów. Życiozgryz. Drang nach Barkowice Mokre Moja piątka dla zwierząt. Zgrzyty warszawskie. Mucha – twoja mać! Protoplasta Bachledy. Letnie spostrzeżenia.


 • Czy jesteś rasistą?

  INNE WPISY W PODOBNYM KLIMACIE: Szept i Głos. Piątkowa samotność. Rozmowa. Wyjazd do Włoch. Na Dzień Kobiet. Grafoman PRO. Potyczki kuchenne. Zmarszczki racji.


 • Pobudka

  … JA TU TRĄBIĘ PÓŁ GODZINY A WY ŚPICIE… (gwizdanie, zamiast do rymu i jeb granatem za okno) No, i co śpioszki cholerne? Z jakiego to jest filmu? Filmowa klasyka komuny – dla ułatwienia. Ale fajna była ta klasyka! Wracajmy jednak do niełatwych realiów. Niełatwych, bo… Jest niedziela, 08:00, rano! Budzą mnie dzwony kościelne. W… Czytaj dalej »Pobudka


 • Poemat patologiczny.

  WCZESNYM RANKIEM, PRZY NIEDZIELI,COŚ ZBUDZIŁO DWÓCH MENELI Jednemu się ogon trzęsieDrugi ropę ma na rzęsieSusza – lecz nie klimatycznaAura, mało romantyczna Człowiek tępo patrzy w ścianęKot ma futro potarganeJaki dziś dzień, jaka pora?Odpowiedź nie jest zbyt skora Fatalny jest ten poranekCo to wczoraj było grane?Pamięć mieli coś powoliCo zamieli to zaboli (…..) Było wino, lecz… Czytaj dalej »Poemat patologiczny.


 • Porno to jest siła!

  Na swojej stronie, w menu, u góry (po prawej), miałem odnośnik KONTAKT. Jak to, na porządniej stronie, wypadało mieć coś takiego, żeby odwiedzający mieli gdzie wysyłać mi obraźliwe komentarze, inwektywy i różne wskazówki, do którego lekarza mam się udać. No, i git! Wyobraźcie sobie, że przez cały listopad, weszło tam 7. osób. Ponieważ mam dodatek,… Czytaj dalej »Porno to jest siła!


 • Nowe, proste zajęcie!

  Od bycia emerytem mam już odruch wymiotny! Pół roku nic sensownego nie robię. Czas na zmiany! Zdecydowałem się na poszukanie sobie prostej lecz zajmującej pracy. Takiej, żeby nie trzeba było za nikogo odpowiadać, żeby odrobić swoje godziny i mieć święty spokój. Żeby jedyną osobą, za którą biorę odpowiedzialność – byłbym JA. Bez żadnych „prezesów”, „dyrektorów”… Czytaj dalej »Nowe, proste zajęcie!


 • Dlaczego chorujecie, a ja nie!

  (czyli… jak być zdrowym, młodym i uśmiechniętym) 1. NIE MAM ORGANIZMU. No, oczywiście, nie tak do końca. Z czegoś jednak jestem zbudowany. Nawet dość standardowo, ale… Nie mam miejsca w głowie (w mózgu) na takie sprawy jak przejmowanie się swoimi kawałkami i ich życiem. Jaka wątroba? Jaka trzustka? Jakie nerki? Mój mózg wie (lata pracy),… Czytaj dalej »Dlaczego chorujecie, a ja nie!


 • Seks jest ważny!

  Zauważyłem, że bardzo łatwo poznać, która kobieta miała dobry seks ostatniej nocy. Rzuca się to od razu w oczy, przy każdej okazji. Na ulicy. Kobieta, która miała – idzie śmiało, z podniesioną głową, stawia pewnie kroki, po twarzy błąka jej się tajemniczy uśmiech, w oczach blask taki jakiś, potrząsa dumnie grzywą, pierś ma wypiętą a pośladki… Czytaj dalej »Seks jest ważny!


 • Tatu

  (…) – Marnie wyglądasz, Tatu. – Myślisz? – Widzę, Tatu. – Mam 108 lat więc nie mogę wyglądać dobrze. – Marnie wyglądasz nawet jak na 108. (…) – Piszesz mnie teraz, Tatu? – Piszę. – Ile mam lat? – Ile chcesz. – Dobrze o mnie piszesz, Tatu? – Ani dobrze, ani źle. – Pisz dobrze.… Czytaj dalej »Tatu


 • Dzień ósmy.

  Moja samotność – Wierna (…) Małżonka pasie kota na sznurku u wyjechanych dzieci – stała się od jakiegoś czasu dokuczliwa. Dokuczliwość owa dotyczy (w zasadzie) braku przewodniej roli kobiety w pieleszach domowych. Z lodówki wieje zimną, smutną rzeczywistością – jako dodatkiem do fatalnej pory roku. Jedynie, jakieś półprodukty zakłócają zimowy krajobraz wewnętrzny urządzenia. Jednak nie… Czytaj dalej »Dzień ósmy.


 • Przykazania starego pierdoły.

  1. Zażywaj więcej ruchu. Od czasu, kiedy to posiadłem pierwszy samochód, zapotrzebowanie na piesze przemieszczanie, spadło mi drastycznie. Nie rozumiem, co ludzie widzą w łażeniu do punktu, do którego można dojechać. Samochodem, oczywiście. Bo autobus i tramwaj to wymysły szatana i nawet człowiek tak małej wiary jak ja, powinien brać to pod uwagę. 2. Mniej kawy… Czytaj dalej »Przykazania starego pierdoły.


 • Cmentarz i okolice.

  Wczoraj, umówiłem się z moim (lekko, ale jednak) młodszym braciszkiem, że zadzwoni dzisiaj, jak będzie wyjeżdżał na cmentarz. Godzina 11:00 – telefon. Dzwoni brat, że spotkamy się o 14:00. Ja mam do cmentarza (+/-) pięć kilometrów, więc luzik. Godzina 12:00 – telefon. Brat dzwoni. Pyta gdzie jestem. Ja mu na to zgodnie z prawdą, że… Czytaj dalej »Cmentarz i okolice.


 • Słowo na poniedziałek.

  NIBY JESZCZE WEEEKEND… …ale to już nie to samo. Niedziela jest (u mnie) takim dniem, że już nie mam tej lekkości psychicznej, którą mam w piątek – po południu – czy w sobotę. Niedziela jest dniem bronienia się przed następnym tygodniem – ze szczególnym uwzględnieniem poniedziałku. Niby powinno się żyć Tu i Teraz, ale moje… Czytaj dalej »Słowo na poniedziałek.


 • Życie po życiu.

  W ramach Dnia Dobroci dla społeczności, przeczytałem trochę ciągów myślowych. Prozą, wierszem i w sposób niedookreślony – na różnych blogach. Nie będę oceniał. Jednakże odniosę się do jednego, generalnego problemu, który przewija się dość często. W sposób mniej lub bardziej zakamuflowany. Chodzi o małżeństwo i implikację zeń wynikające. Generalnie, zawarcie umowy na niskopłatne (?) użyczanie otworów… Czytaj dalej »Życie po życiu.


 • Kochanie (tylko dla żonatych)

  Nasunęła mi się pewna refleksja podczas porannego odkurzania mieszkania. Refleksja o tyle ważna, że będąca pewnym sklamrowaniem dość długiego pożycia małżeńskiego. Chodzi mi mianowicie o użycie słowa “kochanie”, w stosunku do współmałżonka. W tym przypadku – faceta. Dokładnie, chodzi o pewną ewolucję zastosowania zwrotu, w kontekście upływającego stażu małżeńskiego. I tak, lata początkowe związku (jakiegokolwiek)… Czytaj dalej »Kochanie (tylko dla żonatych)


 • Uśmiech.

  Od czasu do czasu zdarza mi się bywać za granicą. Mówię o tej zagranicy, która nosiła kiedyś legendarne określenie “Zachód”. Jako osoba genetycznie zdeterminowana seksem (taka opinia na temat mężczyzn krąży wśród większości pań), ograniczę się do tych wrażeń, które zahaczają o stosunki damsko-męskie. Zauważyłem pewną prawidłowość, która na początku wywołała u mnie lekką panikę,… Czytaj dalej »Uśmiech.


 • Moje pokolenie.

  Napisała do mnie młoda dziewczyna. I nie było by w tym niczego aż tak poruszającego, gdyby nie fakt, że (Ona) zastanawia się (między innymi) nad zmianą zdania, na temat mojego pokolenia. Na lepsze. Uważaj! Według mnie jest to posunięcie wymagające (co najmniej) zastanowienia… Moje pokolenie, jak każde inne, jest jedynie STADEM. Oczywiście, jeżeli spytasz poszczególnych członków… Czytaj dalej »Moje pokolenie.


 • Herbatka.

  Zachciało mi się wielkiego świata. A dokładniej – zachciało mi się akurat wtedy, gdy przechodziłem obok herbaciarni, w przerwie między sprawami urzędowymi. Lokal przyjemny – w lochu jakimś. Zrobiony stylowo i przytulnie. No, to siadam sobie przy stoliku. Tup, tup, tup – panienka podchodzi i podaje mi kartę herbat. Jest z czego wybrać, ponieważ w… Czytaj dalej »Herbatka.


 • Osiedlowy amant!

  No, przygodę taką miałem… Nie, żeby z rodzaju Indiana Jones, nie. Raczej Freddy Krueger z przyległościami. A było to tak… Właśnie opuszczałem swój blok rodzinny, kiedy znienacka podeszła do mnie (od tyłu – jakże by inaczej) Osiedlowa Pijaczka. Piszę z wielkich liter, ponieważ jest to postać, na naszym osiedlu, niezwykle ważna i potrzebna. Stanowi ona… Czytaj dalej »Osiedlowy amant!


 • Tańczący z wózkami.

  W czasie, tragicznych finansowo i psychicznie, zakupów przedświątecznych zauważyłem, że kobiety popatrują na facetów robiących za silnik do wózka z zakupami. W pierwszym odruchu myślałem, że to naturalne zaciekawienie płcią przeciwną. Ale nie. One potem patrzą również na właścicielkę silnika. Trochę nie mogłem się w tym połapać, aż wreszcie mnie olśniło! Zakupy przedświąteczne to rodzaj… Czytaj dalej »Tańczący z wózkami.


 • Z motyla w poczwarkę.

  Nadchodzi w życiu młodego (lub mniej młodego) mężczyzny taki czas, kiedy to trzeba podjąć decyzję o kapitalnym znaczeniu. Decyzja owa, nie jest do końca taka samodzielna i spontaniczna, jak to się później utrzymuje – w gronie rodzinnym lub (tym bardziej) koleżeńskim. Wielki wpływ na jej podjęcie mają osoby z otoczenia. Bliższego raczej, bo to dalsze… Czytaj dalej »Z motyla w poczwarkę.


 • Po weekendzie.

  (wpis, poniekąd antykoncepcyjny) No, i minie kolejny weekend. Dla niektórych pod hasłem Sex, Drugs & Rock’n’Roll. Dla innych w atmosferze bardziej romantycznej i przyjaznej dla środowiska. Tym niemniej, bez względu na okoliczności – pewnie było fajnie. Tańce, hulanki, swawola… Po alkoholu, to idzie jakoś wszystko lepiej. Seks jakiś taki bardziej swojski i urozmaicony, coś powąchać lub… Czytaj dalej »Po weekendzie.


 • Sąsiedzi – odc. 12768

  Jako, że ze dwa miesiące temu dałem, obcym ludziom, obudować balkon – odłamki tej (destrukcyjnej – jak się okazało) decyzji dosięgnęły mnie dzisiaj. Trochę, za sprawą zięcia mojego kochanego, który to zaproponował, że pożyczy mi wiertarkę. Tym sposobem, ostatni bastion padł, bo już nie bardzo miałem co wymyślić, żeby nie zamontować rolet. Rolety sobie spokojnie… Czytaj dalej »Sąsiedzi – odc. 12768


 • Tu, na razie, jest ściernisko…

  Dlaczego, w Polsce jest tak, jak jest? Każdy ma swoją teorię na ten temat. Co więcej – każdy jest tak (w niej) ugruntowany, że bez kija nie podchodź. Przeważnie są to racje dość stadne, bo oparte na środkach masowego rażenia (radio, TV, Internet, ect…), które to środki serwują nam całe spektrum powodów politycznych – według aktualnego… Czytaj dalej »Tu, na razie, jest ściernisko…


 • Zmory polskie

  Śmiać mi się chce (a trochę płakać), jak sobie pomyślę o tym, ile zamieszania może sprawić przejazd kilkunastu gości na motorach – z Rosji. Afera na całą Polskę! Telewizja, gazety, radio i wszystkie środki masowego rażenia stawiają sobie za punkt honoru posiadać swoje zdanie na ten temat. Atmosfera, przy tym, jakby Putin wysłał do nas swoje… Czytaj dalej »Zmory polskie


 • Klej do dupy.

  Zachciało mi się dobroci w domu… (zostań bohaterem w swoim domu i takie tam…) Jako, że od jakiegoś czasu byłem natrętnie molestowany, przez moją Wierną (…) Małżonkę o to, aby zabudować balkon – pękłem w końcu jak stara, wysłużona prezerwatywa. Przyszli ludzie – zabudowali. No, i git! Dygresja: Oczywiście, zabudowa balkonu nie ma służyć ludziom… Czytaj dalej »Klej do dupy.


 • Szczepić czy nie?

  (wpis dotyczy problematyki szczepień obowiązkowych) Ja jestem z pokolenia, które miało nakaz szczepień na wiele dręczących (owe czasy) chorób. Szczepiło się wszystkich i nikt nie robił z tego problemu. Oczywiście, jak w każdej sytuacji,  znajdowali się tacy, którzy (z różnych przyczyn) dzieci nie szczepili. Czasy były takie – mniej świadome. Stąd, jak pamięcią sięgnę, stosunkowo… Czytaj dalej »Szczepić czy nie?


 • Sen-mara.

  (tak to jest, jak się śpi w dzień…) Obudziłem się jakiś taki przepłoszony – jak dzik z państwowego lasu. A wszystko za sprawą uporczywych mar sennych, które mnie nękały, podczas popołudniowej drzemki. A, że rzadko sypiam w dzień, to kara zaraz musiała być dotkliwa i doraźna. No, i była! (…) Całe, stargane nerwy przez to,… Czytaj dalej »Sen-mara.


 • Moc nie była ze mną.

  Na moje upodlenie, Jacek (starszy Zięć mój kochany) dał mi swojego laptopa. Nie w prezencie, nie… Dał mi po to, aby coś z nim zrobić, bo się zawiasy (same!) wyłamały. No, i jest obecnie sytuacja taka, że jak się otwiera urządzenie to się to wszystko wykrzywia, marszczy, skrzypi i grozi rozpadem kompletnym. OK – człowiek prosi,… Czytaj dalej »Moc nie była ze mną.


 • Paradoks Dondera

  (wpis dla bardzo niewielu) Zakładam, że w dowolnie długim czasie, ludzkość (lub jej inteligentni następcy) skonstruują, tak zwaną “maszynę czasu”. Pod hasłem “maszyna czasu” rozumiem urządzenie (zespół urządzeń), które pozwoli na swobodne przemieszczanie materii w czasie. Materią taką może być również człowiek (lub jego następca) wraz z potrzebnym oprzyrządowaniem.… Założenie takie daje pole do hipotezy… Czytaj dalej »Paradoks Dondera


 • Koteczek.

  Dużo lepiej się śpi na drobnym żwirku. Poprzedni (taki przezroczysty) przeszkadzał bardziej. Żwirek do łóżka dociera (oczywiście) dzięki naszemu pupilowi.  Kot Aleksander nie ma w zwyczaju zadbać o to, aby po wyjściu z kuwety, wytrzeć sobie nogi i powyciągać żwirki, z futra na łapach. Tak więc… Klocek albo siku, po tym – drap, drap i… Pod… Czytaj dalej »Koteczek.


 • Skarbowy.

  Dzisiaj, od bladego świtu, zadzwoniła do mnie moja księgowa. Przyszła bumaga ze Skarbowego. Niestety, musiałem się stawić osobiście, trzeźwy i z dokumentem umożliwiającym rozpoznanie. Do wydziału karnego!!! Ostatnie moje kontakty z urzędami, przebiegały w atmosferze wzajemnego poszanowania, olewania i upodlenia. Z tym, że olewanie i upodlenie dotyczyło mnie. Poszanowanie dotyczyło urzędu. Nauczony smutnym doświadczeniem, pokornie,… Czytaj dalej »Skarbowy.


 • Twarz Putina.

  Putin to, Putin tamto… Najłatwiej skupić się na Putinie, bo jest on konkretną twarzą. Najłatwiej skanalizować wszelkie zło na konkretnej osobie. Putin nadaje się do tego bardzo dobrze. Twarz Putina – dyżurny chłopiec do bicia. Ale… Należy zrozumieć, że Putin jest jedynie pewnym frontem. Frontem, za którym stoi coś o wiele poważniejszego niż człowiek i… Czytaj dalej »Twarz Putina.


 • Casus Kukiza

  Przypadek Pawła Kukiza, kandydującego na fotel Prezydenta III RP, może dać wiele do myślenia. Nie oceniam Pawła Kukiza i jego programu – w założeniu szlachetnego i mającego nieść zmiany w polskim życiu politycznym. Choć (programu), w dużej mierze, populistycznego. Tym niemniej… Paweł Kukiz – jako Prezydent – miałby jeden podstawowy (i nie do przeskoczenia) mankament.… Czytaj dalej »Casus Kukiza


 • Dobro i Zło.

  (sprowokowany niektórymi wypowiedziami, moich Znajomych z Facebook’a…) Temat wałkowany od czasów, kiedy to człowiek posiadł już jakąś świadomość swojego bytu. Mimo upływającego czasu oraz diametralnych zmian społecznych i obyczajowych – określenie dobra i zła, ciągle wymyka się konkretnym szufladkom. Wydaje mi się, że im jesteśmy bardziej cywilizowani, tym te szufladki dalej. Tym bardziej cienka i… Czytaj dalej »Dobro i Zło.


 • Klaun Maciej.

  Jakoś mam tak ostatnio, że siedzę do późnej nocy. Tak sobię siedzę i czasami (w tle) ciężko pracuje telewizor. Ciężko i bezsensownie, ponieważ i tak nie śledzę.  Tym niemniej, bywają taki chwile, że coś przykuje moją uwagę. A to obrazem jakim pięknym, a to słowem jakim nieprzystojnym… Przykuło wczoraj – nocą. Obrazem i słowem. Niejaki… Czytaj dalej »Klaun Maciej.


 • Wzruszenie obywatelskie

  Ukradkiem łzy ocierałem, słuchając wczorajszej debaty z udziałem chętnych na fuchę Prezydenta III RP. Zawsze wiedziałem, że politycy chcą dla nas dobrze. Wczorajszy spektakl, jedynie utwierdził mnie w tym przekonaniu. Taki natłok dobrych pomysłów, taka głęboka świadomość polityczna, społeczna i obywatelska, może być jedynie przyczynkiem do tego, aby westchnąć z ulgą w poczuciu, że najgorsze… Czytaj dalej »Wzruszenie obywatelskie


 • Moja Europa.

  Im jestem starszy, tym bardziej mam mniej zrozumienia dla niektórych spraw. Im jestem starszy, tym bardziej mam więcej zrozumienia dla niektórych spraw. Oczywiście, sprawy z pierwszego zdania, są innymi niż te, ze zdania drugiego. (gdyby były te same, potrzebowałbym psychiatry – jeszcze bardziej) A, że młodszy to ja już nie będę – to tak, w kolejności bardzo… Czytaj dalej »Moja Europa.


 • Bić czy nie bić?

  Do tego wpisu sprowokowała mnie pewna młoda pani, która lała, dość solidnie, chłopczyka (lat, około 6) – po tyłku. Nie zareagowałem, bo akurat byłem na środkowym pasie (w samochodzie) a pani z dzieckiem, na chodniku.  Tym niemniej… No, właśnie; bić czy nie bić dzieci? Mnie ojciec lał. Czasami nawet dość solidnie. Jak pamiętam – niewiele to… Czytaj dalej »Bić czy nie bić?


 • Zmarszczki racji.

  Im jesteśmy starsi, tym jesteśmy bardziej cyniczni. Im jesteśmy bardziej cyniczni, tym mamy więcej racji. Racja kryje się w zmarszczkach. My, staruchy jesteśmy o tym przekonani! Śmiała to teza, tym niemniej jest w niej sporo prawdy. Oczywiście – prawdy subiektywnej. O ile jest w ogóle taka dyscyplina logiki. Ja, zawsze lekko „cynizowałem”. Teraz, nawet nielekko.… Czytaj dalej »Zmarszczki racji.


 • Jesień.

  Jesień, w naszym domu oznacza to, że nasz kot Aleksander będzie spał w moim łóżku. Również to, że moja Wierna (…) Małżonka zacznie oglądać sport w telewizji – jak leci. Co do mnie – wpadnę (okresowo) w stany melancholiczne lub (rzadziej) depresyjne i byle jakie. Co do kota Aleksandra – można to przeżyć. Kocurek lubi… Czytaj dalej »Jesień.